VELLEZ

Системы оповещения и управления звуком

Блок керування інформацією БКІ-02

Призначення

Блок керування інформацією БКІ-02 (далі за текстом пристрій) призначений для автоматизованої видачі сигналу управління та відтворення аудіо-повідомлень “Повітряна тривога” та “Відбій повітряної тривоги”. Також може використовуватись для видачі інших повідомлень з носія USB. Для формування сигналів “Повітряна тривога” використовуються дані сайтів “єТривога” та “Мапа повітряних тривог”. Пристрій сумісний з комплексами оповіщування марки ВЕЛЛЕЗ в блочному та моноблочному виконанні, які мають пріоритетний вхід “CTRL IN”. До такого обладнання відносять комплекси оповіщування починаючи з 2020 р. випуску та моноблоки настінного типу.

Конструктивно пристрій має три варіанти виконання:

БКІ-02А - для використання з комплексами блочного виконання. Встановлюється у комутаційну шафу 19''.

БКІ-02Б - для використання з комплексами блочного виконання. Встановлюється на комутаційну шафу.

БКІ-02М - для використання з настінними моноблоками. Встановлюється зверху або біля моноблоку

Опис

Блок керування інформацією під'єднується до локальної мережі з можливістю доступу до Інтернету. Після з'єднання компонентів і подачі напруги живлення блок управління протягом 2-х хвилин встановлює з'єднання з джерелами даних про що свідчить індикація на передній панелі. При зміні статусу повітряної тривоги БКІ-02 забезпечує ввімкнення всіх зон комплексу оповіщування та трансляцію пріоритетної інформації. Після закінчення трансляції комплекс автоматично переходить у попередній або черговий режим, БКІ-02 переходить у режим очікування. За рівнем пріоритету сигнали “Повітряна тривога” поступаються лише автоматичним повідомленням про виникнення пожежі на території об'єкту та повідомленням з аварійного мікрофону. На час передачі сигналів “Повітряна тривога” трансляція фонової музики(реклами), оголошень з мікрофонних пультів та сигналів з таймера припиняються.

Вкладення (паспорт виробу)

Схеми під'єднання пристрою

Технічні характеристики

Інтерфейс з локальною мережею 10/100М Ethernet
Рівень вихідного сигналу, В 1
Вихідний опір, Ом 100
Діапазон відтворюваних частот, Гц 20 - 20000
Співвідношення сигнал/шум, дБ 85
Формат записаних повідомлень MP3
Файлова система FAT16, FAT32
Зовнішній носій інформації USB- накопичувач
Максимальний об'єм носія інформації, ГБ                   32
Споживана потужність, ВА, не більше 12
Габаритні розміри БКІ-02А, мм, не більше 483х44х480
Габаритні розміри БКІ-02Б, мм, не більше 220х44х480
Габаритні розміри БКІ-02М, мм, не більше 85х50х215
Маса, кг, не більше 2

Повідомлення для оповіщування населених пунктів

Повідомлення “Повітряна тривога"

Сирена (20 сек.).

Увага! Громадяни! Повітряна тривога! Відключіть світло, газ, погасіть вогонь у печах. Візьміть засоби індивідуального захисту, документи, запас харчів та води. Попередьте сусідів та допоможіть хворим та людям похилого віку вийти на вулицю. Якнайшвидше дістаньтесь захисної споруди або заховайтеся на місцевості. Дотримуйтесь спокою та порядку.

5 разів, загальна тривалість 4:30

Повідомлення “Відбій повітряної тривоги”

Сирена (20 сек.).

Увага! Громадяни! Відбій повітряної тривоги! Усім вернутись до місць роботи або проживання. Допоможіть у цьому хворим та людям похилого віку. Будьте готові до можливого повторного нападу противника. Завжди майте із собою засоби індивідуального захисту.

сирена 1 раз, повід. 4 разів, загальна тривалість 2:15

Завантажити звукові файли

Повідомлення для об'єктів громадської інфраструктури

Для торгових та офісних центрів, навчальних закладів, лікувальних закладів та ін.

Повідомлення “Повітряна тривога".

Сирена (20 сек.).

Увага! Увага! Громадяни! Повітряна тривога! Повітряна тривога! Якнайшвидше дістаньтесь укриття або захисної споруди. Пересуваючись шляхами евакуації дотримуйтесь спокою та порядку. При необхідності, допоможіть дітям та людям похилого віку. Задля Вашої безпеки, чітко виконуйте інструкції які чуєте через гучномовці.

Повідомлення “Відбій повітряної тривоги”.

Увага! Увага! Громадяни! Відбій повітряної тривоги! Відбій повітряної тривоги! Можна залишити захисні споруди та укриття. Будьте готові до можливого повторного нападу противника.

Завантажити звукові файли

Завантаження звукових файлів у пам'ять пристрою

Для завантаження у пам'ять пристрою, скопіюйте завантажені файли на вільний від інших файлів USB-накопичувач.

Встановіть USB-накопичувач у роз'єм USB, що знаходиться на задній панелі пристрою*. Завантажені файли будуть автоматично скопійовані у пам'ять пристрою. Після завершення копіювання на передній панелі пристрою засвітиться індикатор “MESSAGE” та почнеться відтворення файлів. Звукові файли повинні прослуховуватись через під'єднані гучномовці чітко та без спотворень.

Після завершення відтворення (приблизно 5-7 хв) індикатор “MESSAGE” згасне, це свідчить про завершення відтворення. Після цього пристрій готовий до подальшої роботи та повернеться до режиму очікування.

Примітка:: *З метою запобігання паніки, для запису та тестового прослуховування необхідних звукових файлів необхідно обирати час з мінімальним перебуванням відвідувачів та службового персоналу. При необхідності, перед проведенням робіт слід передати через мікрофон наступне оголошення - “Увага! Увага! Проводяться роботи з налаштування системи оповіщення. Просимо всіх зберігати спокій.” Після проведення налаштування системи необхідно повідомити - “Налаштування системи оповіщення завершено. Дякуємо за увагу.”

В разі необхідності запису повідомлень без тестового прослуховування, необхідно роз'єднати роз'єми “IN” та “OUT”, що знаходяться на задній панелі пристрою.

Після того як файли будуть скопійовані та згасне індикатор “MESSAGE”, роз'єми слід з'єднати належним чином.

При необхідності запису власних повідомлень у пам'ять пристрою слід врахувати наступне:
- звукові файли мають бути якісними (МР3, моно, 128 кбіт/с, 44100 Гц);;
- інформація повинна подаватись чітко та розбірливо;;
- звукові файли повинні мати в собі інформацію про характер небезпеки та подальші дії людей, які знаходяться на території об'єкту;
- звукові файли повинні мати наступні назви:

02_Povitrjana_tryvoga.mp3 – сигнал “Повітряна тривога”
03_Vidbii_povitrjanoi_tryvogy.mp3 – сигнал "Відбій повітряної тривоги"


- при записі власних звукових файлів у пам'ять пристрою, відповідальність за виконання раніше вказаних параметрів несе сам користувач.