VELLEZ

Системы оповещения и управления звуком

Моноблоки настільного типуМоноблоки настільного типу

Інформація про компоненти

Моноблоки настільного типу моделей
 
ВЕЛЛЕЗш-120-100
ВЕЛЛЕЗш-120-200
ВЕЛЛЕЗш-120-400
ВЕЛЛЕЗш-120-600
 
поставляються в наступній комплектації:
  • Блок мовленнєвого оповіщування (БМО);
  • Блок живлення (БРЖ) з акумуляторними батареями (АКБ);
  • Комутаційна шафа відкритого типу. 

Додатково моноблоки можуть бути укомплектовані наступним устаткованням:

  • Пульт мікрофонний (ПМН);
  • Таймер (БТ);
  • Пристроями формування спеціальних повідомлень (БИЗ або ДМП);

а також іншим устаткуванням для виконання поставлених завдань.
При комплектації моноблоків іншим блочним устаткованням 19'', розмір комутаційної шафи змінюється відповідно до загальної кількості блоків.

Принцип роботи...

Моноблоки призначені для роботи в автоматичному і ручному режимі оповіщування, а також для трансляції інформації службового характеру та фонової музики. У автоматичному режимі роботи сигнал "ПУСК", що формується замиканням нормально-розімкненої контактної пари ППКП при його спрацюванні від датчиків пожежної сигналізації, активує моноблок.
Сигнал аварійного повідомлення, записаний в цифровому вигляді в незалежну пам'ять і підсилений по потужності і напрузі, через відповідні комутатори подається в зони оповіщування необхідну кількість разів.

 

Схема моноблока

При запуску аварійного повідомлення в ручному режимі управління повідомлення повторюється необмежену кількість разів, до припинення трансляції оператором. При запуску аварійного повідомлення в автоматичному режимі управління (від ППКП) трансляція повідомлень відбувається відповідно до запрограмованого алгоритму евакуації до моменту виконання програми або до припинення трансляції оператором.
Окрім трансляції заздалегідь записаних повідомлень оператор має можливість управління евакуацією за допомогою аварійного мікрофону. Також передбачена можливість передачі оголошень за допомогою віддалених мікрофонних пультів.
Моноблоки можуть використовуватися для трансляції сигналів цивільної оборони (ЦО) і програм місцевого проводового мовлення. Для цього до будь-якого з двох лінійних входів БМО підключається блок узгодження БT01 -30В (у комплект постачання не входить). Також до лінійних входів БМО можуть бути підключені інші джерела музичних і мовних програм - комп'ютер, радіоприймач, CD/МР3-програвач і тому подібне
Трансляція від будь-якого з підключених до БМО джерел програм здійснюється за умови наявності напруги основного живлення від мережі 220 В / 50 Гц.
Для забезпечення основної функції моноблоку - передачі аварійних повідомлень, уся інформація поділяється за рівнями пріоритету. Ця структура пріоритетів забезпечує примусове відключення джерел з меншим рівнем пріоритету і трансляцію важливішої інформації. Джерела інформації, залежно від міри важливості розподіляються наступним чином, від найбільшого:
1. Повідомлення з аварійного мікрофону;
2. Записані аварійні повідомлення;
3. Повідомлення з мікрофонного пульта;
4. Інформація трансльована за програмою таймера (за наявності);
5. Програма з джерел, підключених до лінійних входів БМО.
Блок живлення, який входить до складу моноблока, забезпечує живлення БМО від мережі змінного струму 220 В / 50 Гц або від вбудованих акумуляторів при його відсутності. За відсутності основного живлення блок забезпечує роботу моноблока в режимі спокою не менше 24 год і в режимі оповіщування не менше 30 хв.
Через 10 с з моменту завершення останньої дії, моноблок автоматично переходить в режим спокою, якщо відсутня передача оголошень, трансляція музичних програм та за відсутності сигналів управління, від ППКП.

Блок мовленнєвого оповіщуванняБлок мовленнєвого оповіщування

БМО- 120-100
БМО- 120-200
БМО- 120-400
БМО- 120-600

Призначення
Цей блок поєднує функції блоку управління і індикації мовного оповіщування (ЦДП), підсилювача потужності (ПП) і блоку комутації і контролю (БКК). Таким чином виконує наступні функції:
відтворення заздалегідь записаних повідомлень;
управління компонентами моноблока;
індикація стану моноблока
і індикацію несправностей його компонентів;
підсилення вхідних сигналів;
передача підсилених по потужності сигналів по зонах оповіщування;
контроль відсутності короткого замикання
 чи обриву в лініях зон оповіщування.

Опис...

У автоматичному режимі активація блоку відбувається при отриманні управляючих сигналів від ППКП.
Вузол формування повідомлень перетворює заздалегідь записані цифрові повідомлення в аналоговий сигнал, який через комутатор сигналів і узгоджуючий трансформатор, поступає на підсилювач потужності. Підсилені по потужності і напрузі сигнали через комутатор зон подаються на вихідні клеми блоку і поступають в лінії зон оповіщування.
Центральний процесор забезпечує контроль і індикацію справності/несправності складових частин блоку, контроль електричних параметрів вузлів, та моноблоку в цілому, в усіх режимах його функціонування.

Блок мовного сповіщення

У ручному режимі управління відбуваються процеси, аналогічні роботі моноблока в автоматичному режимі. При необхідності передачі повідомлень з аварійного мікрофону необхідно увійти до режиму оповіщування, взяти в руку мікрофон і натиснути клавішу розташовану на його корпусі.
Параметри і тексти аварійних повідомлень, записаних у вузол формування повідомлень, формуються в процесі виготовлення моноблоку і не можуть бути змінені користувачем.
Сигнали, які транслюються через універсальні входи AUX, можуть коригуватися користувачем по тембру і рівню в процесі експлуатації.

Блок мовного сповіщення.

Система контролю відсутності обриву або короткого замикання ліній зон оповіщування дозволяє виявляти означені несправності при вимкнених зонах оповіщування. При цьому контролюється повна величина опору лінії з резистором 2,7 кОм типу МЛТ- 2 (чи аналогічного) у кінці лінії. Індикатори стану ліній трансляції розташовані на передній панелі блоку БМО.
Система контролю відсутності короткого замикання або обриву ліній зв'язку з ППКП дозволяє виявляти перераховані несправності за відсутності спрацювання ППКП (пасивний режим). При цьому контролюється величина повного опору лінії з резистором 2 кОм типу МЛТ- 0,5 або аналогічним. Індикатори стану ліній зв'язку з ППКП розміщені на передній панелі блоку БМО.
Контроллер ліній управління забезпечує управління віддаленими керованими пристроями які можуть використовуватися разом з моноблоком. До керованих пристроїв відносять регулятори гучності, гучномовці з вмонтованими регуляторами гучності і інші пристрої з функцією віддаленого ввімкнення/вимкнення. При цьому максимальний струм керуючого сигналу для однієї зони складатиме 0,5 А, а по усіх зонах не більше 5 А.
Індикація стану моноблока відображається на передній панелі блоку світлодіодними індикаторами і подачею звукових сигналів.

Блок електроживленняБлок електроживлення БРЖ

БРЖ02- 24/7
БРЖ02- 24/12

Призначення
Використовуються для забезпечення живлення БМО від мережі змінного струму 220 В / 50 Гц, а також забезпечують подачу напруги живлення в автономному режимі від вбудованих акумуляторних батарей.

Опис...

Основними частинами блоку є: вузол мережевого живлення, зарядний пристрій, перетворювач напруги, акумуляторні батареї та вузол контролю і управління.

Блок електроживлення передня панель

Вузол мережевого живлення забезпечує живлення БМО необхідною напругою. Зарядний пристрій забезпечує зарядку акумуляторних батарей для живлення БМО в автономному режимі роботи. Схема контролю і управління забезпечує контроль параметрів акумуляторних батарей і правильність роботи блоку в усіх режимах його роботи.

Блок електроживлення задня панель

У складі моноблоків можуть використовуватися два типи блоків електроживлення БРЖ02- 24/7 і БРЖ02- 24/12. Остання цифра в моделі цього блоку свідчить про місткість акумуляторних батарей блоку. В даному випадку це 7 і 12 Агод відповідно. Блоки електроживлення БРЖ02- 24/7 забезпечують живлення БМО потужністю до 200 Вт, а блоки електроживлення БРЖ02- 24/12 забезпечують живлення БМО потужністю до 600 Вт.

Технічні характеристики моноблоку

Детально...
 

Номінальна вихідна потужність, Вт 100, 200, 400, 600*
Вихідна напруга, В  100, 70**, 30**
Діапазон відтворюваних частот, Гц, не вужче  від 125 до 20000
Діапазон відтворюваних частот при передачі
оголошень з аварійного мікрофону, Гц, не вужче
 від 200 до 10000
Гармонічні спотворення, %, не більше  10
Відношення сигнал/шум лінійного входу, дБ, не менше  80
Кількість лінійних входів  2
Регулювання тембру низьких частот, дБ, не менше  ± 10
Регулювання тембру високих частот, дБ, не менше  ± 10
Номінальна чутливість лінійного входу, мВ  200
Кількість зон оповіщування  12
Сумарна тривалість повідомлень, с, не більше  120
Час зберігання записаної інформації, років, не менше 10 
Кількість записаних повідомлень  6
Кількість записаних сигналів привертання уваги  4
Кількість пультів мікрофонних, що підключаються, не більше  5
Кількість зовнішніх керованих пристроїв підключених
на одну зону оповіщування, шт, не більше
 25
Максимальна кількість зовнішніх керованих
пристроїв, шт, не більше
 150
Максимальна комутована потужність для однієї
зони оповіщування, Вт, не більше, при вихідній напрузі, В
250 / 100
200 / 70
90 / 30
Напруга живлення змінного струму частотою 50 Гц, В  220 +22/-33
Час роботи моноблока в режимі оповіщування
від АКБ блоку живлення, хв, не менше
 30
Час роботи моноблока в режимі спокою від АКБ
блоку живлення, год, не менше
24
Потужність споживання моноблока, ВА, не більше 180, 320, 650, 950*
Габаритні розміри моноблока, мм, не більше 520х440х340
Маса моноблока, кг, не більше 35

*залежно від моделі
** на вимогу замовника

Пульт мікрофонний

ПМН-12 Пульт мікрофонний ПМН-12

Призначення
Пульт мікрофонний дозволяє передачу службових оголошень і трансляцію фонової музики з відстані до 1000 м від устатковання.

 

Опис...

Сигнали від мікрофону та універсального входу пульта, подаються на вхідний підсилювач, де підсилюються та обмежуються до необхідного рівня і через вхідний фільтр надходять на частотний модулятор. Частотний модулятор перетворює отриманий сигнал та передає його на устатковання.
Схема керування забезпечує роботу пульта при отриманні від устатковання дозволу активації.
Контролер клавіатури і індикації забезпечує індикацію загального стану пульта та стану його органів керування.
Пульт мікрофонний отримує живлення від устатковання по з`єднувальному кабелю і не потребує додаткових джерел живлення.
Устатковання дозволяє послідовне підімкнення (один в один) і подальшу роботу з п'ятьма пультами, відповідно встановленим рівням пріоритету. Структура пріоритетів передбачає, що найвищий рівень пріоритету має активний пульт з меншим порядковим номером. При підімкненні до устатковання декількох мікрофонних пультів слід враховувати, що сумарна довжина з`єднувальних кабелів між ними не повинна перевищувати 1000 м.

Технічні дані пульта мікрофонного 

Детально...
 

Кількість зон оповіщування 12
Чутливість мікрофону, мВ, не більше   2
Вихідна напруга, В, не менше 3
Номінальна чутливість лінійного входу, мВ 200
Відстань від устаткування, м, не більше 1000
Кількість провідників з'єднувального кабелю 8
Рекомендований тип кабелю FTP

Схеми підключень

З'єднання елементів моноблока 
 

З'єднання елементів моноблока

Монтаж кабелю пульта мікрофонного 

1. Зніміть зовнішню ізоляцію кабелю на 12,5 мм;
2. Розташуєте дроти наступним чином (знімати ізоляцію дротів не треба): Монтаж кабелю пульта мікрофонного 

1 Помаранчеві крапки
2 Помаранчевий
3 Зелені крапки
4 Синій
5 Сині крапки
6 Зелений
7 Коричневі крапки
8 Коричневий

3. Розверніть вилку контактами до себе і надіньте на кабель до упору;
4. Обтисніть вилку за допомогою спеціального інструменту. Не обтискайте кабель без спеціального інструменту (за допомогою викрутки) - це призводить до псування вилки RJ - 45 або до поганого контакту вилки в роз'ємі.

Підключення гучномовців до моноблока 

Підключення гучномовців до моноблока

Набір стандартних тривожних повідомлень для устатковання, що поставляється по території України

Основне повідомлення

Повідомлення про виникнення пожежі
Увага! Шановні працівники та гості. Адміністрація повідомляє, що в приміщенні виникла пожежа. Просимо Вас, зберігаючи спокій, спуститися по сходових клітках на перший поверх та вийти на вулицю.
Запуск в ручному режимі управління, відбувається натисненням кнопки "MSG 1".
Повідомлення записане в пам'ять пристрою українською, російською та англійською мовами, вибір здійснюється в момент проведення пуско-налагоджувальних робіт.

Додаткове повідомлення

В залежності від особливостей об`екту, під час пуско-налагоджувальних робіт, в якості тривожного повідомлення можна обрати будь-яке з нижче наведених повідомлень.
Повідомлення про виникнення пожежі для підвальних приміщень (Укр.)
Увага! Шановні працівники та гості. Адміністрація повідомляє, що в приміщенні виникла пожежа. Просимо Вас, зберігаючи спокій, піднятися по сходових клітках на перший поверх та вийти на вулицю.
 
Повідомлення про виникнення пожежі для підвальних приміщень (Рос.)
Внимание! Уважаемые работники и гости. Администрация сообщает, что в помещении возник пожар. Просим Вас, сохраняя спокойствие, подняться по лестничной клетке на первый этаж и выйти на улицу.
 
Повідомлення про виникнення пожежі для одноповерхових будівель (Укр.)
Увага! Шановні працівники та гості. Адміністрація повідомляє, що в приміщенні виникла пожежа. Просимо Вас, зберігаючи спокій вийти на вулицю.
 
Повідомлення про виникнення пожежі для шкіл (Укр.)
Увага! Всім викладачам,обслуговуючому персоналу та учням. По технічним причинам керівництво школи просить Вас покинути приміщення. При евакуації просимо керуватись світловими вказівниками та знаками «Вихід». Зберігати обережність при русі. Пропускати учнів молодших класів і супроводжувати їх до найближчого виходу.
 
Запуск в ручному режимі управління, відбувається натисненням кнопки "MSG 2".
Вибір необхідного повідомлення здійснюється під час проведення пуско-налагоджувальних робіт. 
Всі тривожні повідомлення записані професійним диктором, з подальшою цифровою обробкою, що забезпечує однозначність і чіткість змісту переданого тексту для сприйняття людьми. 
Про необхідність запису нестандартного повідомлення слід повідомляти при замовленні.