VELLEZ

Системы оповещения и управления звуком

Устатковання керування та індикації мовленнєвого оповіщування

Шафа комплексу

Інформація про компоненти устатковання

 

Устатковання керування та індикації мовленнєвого оповіщування складається з наступних блоків:

блок управління та індикації мовленнєвого оповіщування (далі за текстом ЦДП)
підсилювачі потужності (далі за текстом ПП)
устатковання електроживлення (далі за текстом БРЖ)
блок комутації та контролю (далі за текстом БКК)
панель мережева (далі за текстом ПС)
пульти мікрофонні віддалені (далі за текстом ПМН)

Кількість блоків, їх моделі, обираються відповідно до проектної документації.

Принцип роботи устатковання

Устатковання керування та індикації мовленнєвого оповіщування людей про пожежу призначено для роботи в автоматичному і ручному режимі оповіщення, а також для трансляції інформації службового характера та фонової музики.
В автоматичному режимі роботи сигнал “ПУСК”, формується замиканням нормально-розімкнутої контактної пари ППКП при його спрацьованні від датчиків пожежної сигналізації, включає устатковання.
Сигнал повідомлення, записаний у цифровому виді в енергонезалежну пам'ять, посилений по потужності і напрузі через відповідні комутатори подається в зони оповіщування необхідна кількість разів.
 
 
 
При запуску повідомлення в ручному режимі керування, повідомлення про пожежу повторюється необмежену кількість разів. Передача припиняється оператором.
При запуску устатковання від ППКП передача повідомлень відбувається згідно запрограмованого алгоритму евакуації. Зупинка повідомлень у цьому режимі відбувається оператором чи запрограмованою дією ППКП.
Програмування алгоритму передачі тривожних повідомлень відбувається фахівцями монтажної організації, що встановлює устатковання в процесі пусконалагоджувальних робіт. Базові налаштування, передбачають подальшу роботу устатковання з адресним ППКП, тобто тривожне повідомлення буде подаватися лише в ті зони які були активовані керуючим сигналом від ППКП.
Устатковання дозволяє передачу попередньо записаних повідомлень про пожежу й інші надзвичайні ситуації в режимі ручного керування, передачу аварійних повідомлень оператором через аварійний чи мікрофон службових повідомлень через пульт мікрофонний.
Апаратні пріоритети устатковання від найвищого:
1. Аварійний мікрофон;
2. ППКП;
3. Ручний режим керування;
4. Пульт мікрофонний;
5. Універсальний вхід.
Універсальний вхід “AUX” має найбільш низький пріоритет. При отриманні сигналу від ППКП, чи при ручній активації режиму оповіщування, трансляція музичних і мовних програм припиняється.
Устатковання може використовуватися для трансляції сигналів цивільної оборони (ГО) і програм місцевого провідного віщання. Для цього до кожного з двох лінійних входів блоку керування й індикації мовленнєвого оповіщування (далі по тексту ЦДП) підключається блок узгодження БТ01-30В (у комплект постачання устатковання не входить). Також до лінійних входів можуть бути підключені інші джерела музичних і мовних програм - радіоприймач, CD/МР3-програвач і т.п.
Трансляція програм від кожного з приєднаних до ЦДП джерел здійснюється натисканням кнопок “AUX 1” чи “AUX 2”, відповідно обраного джерела сигналу, регулятором “LEVEL” встановлюється бажана гучність, а регуляторами “TONE LOW” і “TONE HIGH” здійснюється корекція низьких і високих частот відповідно.
Устатковання електроживлення (далі по тексту БРЖ), що входить до складу устатковання, забезпечує живлення від мережі змінного струму 220 В / 50 Гц чи від АКБ при його відсутності. При відсутності основного мережного живлення устатковання забезпечує роботу устатковання в черговому режимі не менше 24 годин і в режимі оповіщування не менше 30 хв.
Устатковання автоматично переходить у черговий режим, якщо не використовується для передачі оголошень, трансляції музичних програм і при відсутності сигналів керування від ППКП.
Структурна схема устаткування

Структурна схема

З'єднання елементів устатковання:
З'єднання елементів устатковання

Підключення ліній трансляцій

Підключення ліній трансляцій

Підключення ППКП до роз'єму СІЕ блоку БКК:

Підключення ППКП до роз'єму СІЕ блоку БКК

Підключення гучномовців до устатковання:

Підключення гучномовців до устатковання 

Набір стандартних тривожних повідомлень для устатковання, що поставляється по території України

Основне повідомлення

Повідомлення про виникнення пожежі
Увага! Шановні працівники та гості. Адміністрація повідомляє, що в приміщенні виникла пожежа. Просимо Вас, зберігаючи спокій, спуститися по сходових клітках на перший поверх та вийти на вулицю.
Запуск в ручному режимі управління, відбувається натисненням кнопки "MSG 1".
Повідомлення записане в пам'ять пристрою українською, російською та англійською мовами, вибір здійснюється в момент проведення пуско-налагоджувальних робіт.

Додаткове повідомлення

В залежності від особливостей об`екту, під час пуско-налагоджувальних робіт, в якості тривожного повідомлення можна обрати будь-яке з нижче наведених повідомлень.
Повідомлення про виникнення пожежі для підвальних приміщень (Укр.)
Увага! Шановні працівники та гості. Адміністрація повідомляє, що в приміщенні виникла пожежа. Просимо Вас, зберігаючи спокій, піднятися по сходових клітках на перший поверх та вийти на вулицю.
 
Повідомлення про виникнення пожежі для підвальних приміщень (Рос.)
Внимание! Уважаемые работники и гости. Администрация сообщает, что в помещении возник пожар. Просим Вас, сохраняя спокойствие, подняться по лестничной клетке на первый этаж и выйти на улицу.
 
Повідомлення про виникнення пожежі для одноповерхових будівель (Укр.)
Увага! Шановні працівники та гості. Адміністрація повідомляє, що в приміщенні виникла пожежа. Просимо Вас, зберігаючи спокій вийти на вулицю.
 
Повідомлення про виникнення пожежі для шкіл (Укр.)
Увага! Всім викладачам,обслуговуючому персоналу та учням. По технічним причинам керівництво школи просить Вас покинути приміщення. При евакуації просимо керуватись світловими вказівниками та знаками «Вихід». Зберігати обережність при русі. Пропускати учнів молодших класів і супроводжувати їх до найближчого виходу.
 
Запуск в ручному режимі управління, відбувається натисненням кнопки "MSG 2".
Вибір необхідного повідомлення здійснюється під час проведення пуско-налагоджувальних робіт. 
Всі тривожні повідомлення записані професійним диктором, з подальшою цифровою обробкою, що забезпечує однозначність і чіткість змісту переданого тексту для сприйняття людьми. 
Про необхідність запису нестандартного повідомлення слід повідомляти при замовленні.
Додаток:
ФайлРозмір файла
Download this file (quickStart.pdf)Швидкий старт.pdf1080 Kb
Download this file (Комплекс UA 2020.pdf)Комплекс UA 2020.pdf1870 Kb
Download this file (Комплекс-RU.pdf)Комплекс-RU.pdf1769 Kb
Download this file (Схема комплекса 2020.pdf)Схема комплекса 2020.pdf372 Kb