Устатковання керування та індикації мовленнєвого оповіщування
Інформація про компоненти устатковання
Устатковання керування та індикації мовленнєвого оповіщування складається з наступних блоків:
блок управління та індикації мовленнєвого оповіщування (далі за текстом ЦДП)
підсилювачі потужності (далі за текстом ПП)
устатковання електроживлення (далі за текстом БРЖ)
блок комутації та контролю (далі за текстом БКК)
панель мережева (далі за текстом ПС)
пульти мікрофонні віддалені (далі за текстом ПМН)
Кількість блоків, їх моделі, обираються відповідно до проектної документації.
Принцип роботи устатковання
Сигнал повідомлення, записаний у цифровому виді в енергонезалежну пам'ять, посилений по потужності і напрузі через відповідні комутатори подається в зони оповіщування необхідна кількість разів.
При запуску устатковання від ППКП передача повідомлень відбувається згідно запрограмованого алгоритму евакуації. Зупинка повідомлень у цьому режимі відбувається оператором чи запрограмованою дією ППКП.
Програмування алгоритму передачі тривожних повідомлень відбувається фахівцями монтажної організації, що встановлює устатковання в процесі пусконалагоджувальних робіт. Базові налаштування, передбачають подальшу роботу устатковання з адресним ППКП, тобто тривожне повідомлення буде подаватися лише в ті зони які були активовані керуючим сигналом від ППКП.
Устатковання дозволяє передачу попередньо записаних повідомлень про пожежу й інші надзвичайні ситуації в режимі ручного керування, передачу аварійних повідомлень оператором через аварійний чи мікрофон службових повідомлень через пульт мікрофонний.
Апаратні пріоритети устатковання від найвищого:
1. Аварійний мікрофон;
2. ППКП;
3. Ручний режим керування;
4. Пульт мікрофонний;
5. Універсальний вхід.
Універсальний вхід “AUX” має найбільш низький пріоритет. При отриманні сигналу від ППКП, чи при ручній активації режиму оповіщування, трансляція музичних і мовних програм припиняється.
Устатковання може використовуватися для трансляції сигналів цивільної оборони (ГО) і програм місцевого провідного віщання. Для цього до кожного з двох лінійних входів блоку керування й індикації мовленнєвого оповіщування (далі по тексту ЦДП) підключається блок узгодження БТ01-30В (у комплект постачання устатковання не входить). Також до лінійних входів можуть бути підключені інші джерела музичних і мовних програм - радіоприймач, CD/МР3-програвач і т.п.
Трансляція програм від кожного з приєднаних до ЦДП джерел здійснюється натисканням кнопок “AUX 1” чи “AUX 2”, відповідно обраного джерела сигналу, регулятором “LEVEL” встановлюється бажана гучність, а регуляторами “TONE LOW” і “TONE HIGH” здійснюється корекція низьких і високих частот відповідно.
Устатковання електроживлення (далі по тексту БРЖ), що входить до складу устатковання, забезпечує живлення від мережі змінного струму 220 В / 50 Гц чи від АКБ при його відсутності. При відсутності основного мережного живлення устатковання забезпечує роботу устатковання в черговому режимі не менше 24 годин і в режимі оповіщування не менше 30 хв.
Устатковання автоматично переходить у черговий режим, якщо не використовується для передачі оголошень, трансляції музичних програм і при відсутності сигналів керування від ППКП.


